Výroba každého náramku začíná již u Vás a to zvolením velikosti a provedením,které je ve dvou variantách na americkém zapínání nebo na dvojitém elastickém lanku(na přání zákazníka může být i klasická karabina na ocelovém lanku).  Osobně doporučujeme spíš americké zapínání,které je na ocelovém lanku tlouštky 0.46mm. Díky tomu je menší pravděpodobnost přetržení nebo roztažení náramku.

Po naměření požadované délky je náramek osazen všemi komponenty,které obsahuje. Nakonec se vyleští,uloží do stylové krabičky a odešle na Vaši adresu.

VÝROBA STŘÍBRNÝCH SYMBOLŮ

Druhou naší specialitou po americkém zapínání je fakt,že si samy odléváme symboly ze stříbra(Ag 925/1000).A to do speciálně vyrobených forem ze silikonu. Hotové symboly je možné ještě dodatečně pozlatit nebo porodhiovat popřípadě udělat odlitek přímo ze zlata (Au 585/1000),tyto dvě varianty jsou na individuální objednávku.

Po odlití a vytvrdnutí se symbol musí ješte opracovat od přebytků na symbolu. Poté se symbol leští pomocí speciálních leštících strojů na šperky. Když je již symbol na náramek opracovaný a vyleštěný přichází tzv.patinování. To je chemický proces,při kterém je zvýrazněn povrch symbolu. Na závěr se vyrazí puncovní značka a symbol je hotov.

Poté je symbol připravený k navázání na náramek společně s přírodními kameny.  Zde je na místě upozornění, že fotografie u náramků jsou ilustrační. Protože vyrábíme pouze z přírodních kamenů tak má každý trochu jinou strukturu a vzhled. Na celkový dojem náramku to však nemá vliv.

JAK VYBRAT  SPRÁVNOU  VELIKOST?

Toto je základní faktor, který Vás zajímá. Bylo by asi jednodušší vyrábět náramky o jedné univerzální velikosti na elastickém lanku,ale touto cestou jit nechceme. Pro nás je důležitá pohodlnost nošení a ta se projeví správně padnoucím náramkem.Proto vyrábíme v šesti velikostech,ale po individuální domluvě je možná i jiná varianta.  Při výběru náramku na ruku je to stejně tak , jako například při výběru oblečení či čehokoliv jiného. Pokud zvolíte malou velikost, bude pro vás nošení náramku nepohodlné, tím pádem nepříjemné. Náramek Vás může tahat a škrtit. Zároveň se takto náramek rychle onosí a zkrátí se tím jeho životnost.V případě, že si vyberete zbytečně velký náramek, bude vám padat z ruky, nevypadá to příliš stylově a můžete ho také snadno ztratit. Stejně můžete s náramkem o něco zavadit a roztrhnout si ho či poničit.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme a upravíme velikost podle vašich požadavků přímo na míru.

Naši šperkaři každý náramek připravují až na základě objednávky ,ale rychlost jeho odeslání to nezpomalí. Touto službou také dáváme nový rozměr ruční výrobě a precizní kontrole kvality.

Jak změřit velikost zápěstí

Obvod svého zápěstí si můžete velice snadno zjistit pomocí krejčovského metru či provázku. Ten si natěsno obmotáte kolem zápěstí a v místě překřížení si uděláte značku. Následně k naměřené délce přidejte 1-2 cm.

Elastické lanko

Pro naše náramky jsme vybrali ty nejkvalitnější lanka. Lanko je kvalitní, neznamená to však, že by se měla zkoušet jeho odolnost a natahovat se na maximum.Je také zcela běžné, že se časem roztahováním lehce natáhne.

Americké zapínání

Hledali jsme alternativu k elastickému lanku,aby však splňovala požadavky na naročnost používání a také design. Americké zapínání společně s ocelovým lankem oba požadavky naprosto splňuje. Vzniklo tedy spojení pevného náramku,který by se neměl hned roztrhnout a designového zakončení. Navíc lehce zapinatelné jednou rukou.

CO JE TO PUNC?

Všechny šperky jsou označeny platnými punci ryzosti.Šperky jsou většinou vyráběny ze stříbra-Ag 925/1000 případně zlata 585/1000.

V České republice je dle zákona povinné označování šperků z drahých kovů státním puncem České republiky. Veškeré šperky vyrobené z drahých kovů v ČR musí výrobce předložit ke kontrole Puncovnímu úřadu,který je po kontrole označí  Státním puncem dané ryzosti. Jedná se o šperky ze zlata,stříbra a platiny. Váhově podlimitní šperky puncovní kontrole nepodléhají. Jedná se o zlaté šperky vážící méně než 0.50g a stříbrné vážící méně než 3.00g.